Hrana in pijačaRecepti

Vkusno pecivo: preprost domači recept za piškotke

Okusne piškote lahko preprosto in hitro kuhate. Če želite to narediti, obstajajo preprosti recepti, ki ne zahtevajo zamudnega izmišljanja. Iz njih smo izbrali najbolj zanimive, po katerih lahko naredite različne vrste domačih piškotkov.

Domači piškotki: preprost recept s sladkorjem v prahu

To je res preprost recept. Piškotki na njem so pripravljeni v naglici. Priprava traja samo 10 minut, seznam sestavin pa je zelo nezahteven. Sodnik zase.

Zahtevane komponente:

- pšenična moka - 250 g;
- sladkor v prahu - 80 g;
- piščančje jajce - 1;
- vanilin - na vrhu noža;
- olje (živo) - 170 g.

V procesu kuhanja je pomembno, da pečice ne preveč perečate. V povprečju mora biti tam 9-12 minut. Potem dobite mehko, drobno, s kremastim okusom, piškotki. Mimogrede, ta preprost recept za domače piškotke je podoben znanim receptom "Kurabie", samo brez marmelade. Kuhanje je tako hitro in brez nepotrebnega težav.

Preprost recept za piškotke s sladkorjem v prahu: postopek kuhanja

1. Maslo zmešamo s sladkorjem v prahu in dvema žlicama moke.
  2. Sestavine povlecite v homogeno maso zraka.
  3. Dodajte samo rumenjak in ponovno žvečite.
  4. Zdaj, malo po malo, vnesite preostalo moko, z njim in vanilin.
  5. Zamesite testo. Izkazalo se bo lepljivo in mastno, a zelo nežno na dotik.
  6. Zdaj naredite piškotek. To lahko storite s slaščičarsko vrečko ali ročno, slepimi kroglicami in okrasitvijo njihove površine z nekaj risbami. Končane obraze takoj položite na mastno ali oljano pekač.
  7. Začetna količina sestavin se izračuna na 8 delov, proizvodnja mora biti približno 34 kosov. Pošljite posodo v predhodno segreto pečico (180 °). Pečemo 10 minut do rdečega.
  8. Tudi vročo potresemo piškotke v prahu.

Tukaj je preprost domači recept za piškotke. Informacije za tiste, ki sledijo sliki: v 100 g piškotkov - 440 kcal.

Vendar pa vsak piškot ne ogroža harmonije telesa. Na primer, domači izdelki iz limone. Piškotki (recept je sploh preprost, vsebnost kalorij pa le 152 na 100 g) je tako okusna, vendar brez posledic!

Limonski piškoti brez sladkorja

- pšenična moka - 3-4 kozarca;
- sladkor - kozarec (200 g);
- rastlinsko olje - 100 ml;
- povprečje limone;
- Soda za hrano - polovica čajne žličke.

Čas kuhanja je 30 minut, količina sestavin je 5 obrokov.

Preprost recept za recept za piškotke: postopek kuhanja

1. Začnimo z limono. Odstranite kosti in ga pošljite v mešalnik (skupaj z lupino).
  2. V zdrobljeni limoni, prelijte sladkor in prelijte olje, premešajte.
  3. Zdaj zmešajte moko (do 3 skodelice) s sode in jo dodajte v limono.
  4. V ločeni posodi dajte približno tretjino prejete mase. Dodajte preostalo moko in jo premešajte v drobtinico. Na drugi strani pa naredite elastično testo.
  5. Vložite ga na predhodno podmazani ali oljni pekač. Naj bo debelina sloja ne več kot 1 cm. Potresemo s preskusno skorjo od zgoraj.
  6. Pošljite testo v ogrevano pečico. Pečemo na 200 stopinj približno 15-20 minut.