Novice in družbaZnane osebnosti

Švicarski teniški igralec Shnider Patti: biografija, športna kariera, osebno življenje

Шнидер , биография которой представлена в этой статье, является одной из наиболее знаменитых швейцарских теннисисток. Patty Schnyder, čigar biografija je predstavljena v tem članku, je eden izmed najbolj znanih švicarskih teniških igralcev. V svoji karieri je postal dobitnik številnih prestižnih turnirjev.

Prvi uspehi v profesionalnem športu

Патти появилась на свет в декабре 1978 года в Базеле. Schnyder Patty se je rodil v decembru 1978 v Baslu. . Pri 14 letih se je švicarski teniški igralec je prvič sodeloval na ITF turnirju. Шнидер стала постоянно принимать участие в профессиональных соревнованиях, попав даже в ТОП-100 лучших теннисисток планеты. Leta 1994 je postal Patty Schnyder stalno sodelujejo na strokovnih tekmovanjih, hitting tudi v top 100 najboljših teniških igralcev na svetu.

1995 prinesel prve resne dosežke za športnike. в словацкой Нитре, где уверенно обыграла в трех сетах чилийку Барбару Кастро. 14. maj, ji je uspelo v finale ITF turnirja v slovaški Nitri, kjer samozavestno mreže v treh sklopih čilski Barbara Castro. Патти стала победительницей аналогичных соревнований в Прешове . Teden dni kasneje, je bil Shnider Patti zmagovalec podobnega tekmovanja v Prešov. (6:0, 6:1). V tem času, da ne pušča možnosti Ceske Jan Ondrousovey (6: 0, 6: 1).

в Курелье , а в сентябре дошла до финала в Афинах. Mesec dni kasneje, na domačem terenu švicarskega teniškega igralca je osvojil ITF turnir v naslednjem Kurele, in dosegla končno v Atenah v septembru. дебютировала в Цюрихе на соревнованиях под эгидой WTA . V istem letu je debitirala v Zürichu Schnyder v tekmovanju pod okriljem WTA. Uspešni nastopi ji je do konca sezone na rating 152 linije.

Шнидер , теннис для которой стал не только увлечением, но и способом зарабатывания больших денег, продолжала активно выступать на международных соревнованиях. Leta 1996, Patty Schnyder, tenis, za katere je postala ne le hobi, ampak način, da veliko denarja, še naprej dejavno zavzemati v mednarodnih tekmovanjih. в испанской Мурсии . Bila je uspelo v aprilu vdreti v ITF turnir finala v španski Murcii. V septembru, je ponovil rezultat v Bratislavi. в Карловых Варах (Чехия), где уступила в трех сетах бельгийке Руксандре Драгомир. Teden dni kasneje, športnik prvič v karieri uvrstila v finale turnirja WTA v Karlovy Vary (Češka republika), kjer je izgubil v treh sklopih belgijski Ruxandra Dragomir.

Патти стала участницей Олимпийских игр в Атланте, где она завершила выступления в первом круге. V istem letu Shnider Patti postal član olimpijskih igrah v Atlanti, kjer je končala na uspešnost v prvem krogu. Ona je prav tako debitirala na turnirjih za Grand Slam. Оупен " 18-летняя спортсменка не смогла пройти квалификацию, зато ей удалось пробиться в основную сетку соревнований в Лондоне и Париже. Na "Avstraliji Oupen" je 18-letni športnik ni upravičena, vendar ji je uspelo priti v glavni žreb tekmovanja v Londonu in Parizu. в 1996 году - 58 место в одиночном разряде. Schnyder najvišjo oceno v letu 1996 - 58. mesto v samskih.

Vstop v svetovno elito teniška

Open Шнидер Патти сотворила маленькую сенсацию, когда сумела пробиться в четвертый круг соревнований. Na Odprto prvenstvo Avstralije 1997 sodiščih je Shnider Patti ustvaril pravo malo senzacijo, ko je uspelo priti v četrtem krogu tekmovanja. . Poleg tega je zmagal na otvoritveni tekmi s osma nosilka številka Willow Mayorli. Uspešno reševanje različnih turnirjev, teniški igralec do konca sezone navzgor na svetovni lestvici na 26. mestu.

. Naslednje leto je bil eden od najbolj uspešnih karieri Schnyder. в австралийском Хобарте , а месяц спустя в финале аналогичных соревнований в Ганновере обыграла в трех сетах чешку Яну Новотну . Sezona je začela zmago na WTA turnirju v Hobart, Avstralija, in mesec dni kasneje v finalu podobnih tekmovanjih v Hannovru premagala v treh sklopih Češke Yanu Novotnu. не было равных на грунтовых кортах Мадрида, а в июле - австрийского Мариа- Линковица и итальянского Палермо. V maju, Patti ni imel enako na peščenih igriščih v Madridu in v juliju - avstrijski Maria- Linkovitsa in italijanski Palermo.

Nič manj pomemben in uspešno delo v dvojicah. Шнидер победила на турнире WTA в Гамбурге, а также дошла до финала в Палермо и Амелии- Айленд . V duetu z avstrijsko Barbara Schett Schnyder zmagal na turnirju WTA v Hamburgu, in prav tako uvrstila v finale v Palermu in Amelii- Island.

Ne brez uspeha na turnirjih za Grand Slam. " и US Open Патти Шнидер дошла до стадии четвертьфиналов. Na sodiščih "Roland Garros" in US Open Patty Schnyder dosegel stopnjo četrtfinalu. Ta ji je dal pravico, da sodelujejo v Grand Slam pokala. , но в решающем поединке уступила знаменитой Винус Уильямс. Na tem turnirju, je premagala v polfinalu v času najvišje uvrščenim Martina Hingis, vendar showdown je priznala slavni Vinus Uilyams.

V avgustu 1998 je športnik osvojil rekord za njeno 11. mesto na svetovni lestvici v samskih in 29. - v dvojicah.

Po odlično opravili sezono prišel upad švicarski teniški karieri. выиграла два турнира WTA в Голд -Косте (Австралия) и Паттайе (Таиланд), а также несколько раз доходила до финалов как в одиночном, так и в парном разряде. V naslednjih treh letih Schnyder osvojila dva WTA turnirja v Gold Gold Coast (Avstralija) in Pattaya (Tajska), kot tudi večkrat v finale v obeh posamezno in v dvojicah. ни разу не смогла пробиться дальше четвертого круга. Grand Slam Patty nikoli ni uspelo priti preko četrtem krogu.

Return zvezdice

Патти начала возвращать себе статус звезды мирового спорта. Od leta 2002 Shnider Patti začeli vračati k sebi status svetovne športne zvezde. в Чарльстоне и на турнире WTA в Цюрихе, швейцарка снова сумела ворваться в Топ-20. Uspešen finale super turnirju v Charlestonu in na turnirju WTA v Zürichu, je švicarska uspelo prebiti nazaj v top 20.

снова громко заявила о себе в 2005 году. Postopoma pridobiva obliko, Schnyder spet rekel glas o sebi v letu 2005. , еще в трех дошла до финала. Ona je osvojil dva WTA turnirja v treh uvrstila v finale. впервые в карьере попала в Топ-10, заняв 7 место. To sezono, prvič v Patty karieri dvignil Top 10, končal na 7. mestu.

не удалось выиграть ни одного престижного турнира, но постоянное попадание в финалы и полуфиналы позволило ей сохранить прописку в десятке лучших теннисисток планеты Naslednje leto, Schnyder ni mogla osvojiti katero od prestižnega turnirja, ampak stalna vstopom v finale in polfinale ji je omogočilo, da se ohrani prebivališče v prvih desetih teniških igralcev na svetu

Zaključek igranje kariera

Шнидер продолжала регулярно пробиваться в финалы турниров, но случалось это все реже. Po dveh sijajnih sezonah Patty Schnyder še naprej redno vdreti v finale turnirja, vendar je to zgodilo manj pogosto. Na turnirjih za grand slam ji ni uspelo iti naprej čez četrtem krogu v singla, in nato četrtfinale - v dvojicah.

начали преследовать травмы: сначала были проблемы со ступней, а затем - с ахилловым сухожилием. V letu 2010 Schnyder začel opravljati telesne poškodbe: prvič, so se pojavile težave z nogo, nato pa - z Ahilove tetive. приняла решение завершить игровую карьеру. V maju 2011, Patti odločil, da konča svoje konkurenčne kariero.

снова начала выступать на турнирах ITF , сумев за два сезона дважды в них победить. Štiri leta kasneje, je Schnyder spet začela delovati na ITF turnirjih, upravljanje dve sezoni jih dvakrat premagal.

Predstave za reprezentanci Švice

Шнидер , достижения которой на то время говорили за нее, впервые была приглашена защищать честь своей страны в Кубке Федерации в 1996 году. 18-letna Patty Schnyder, doseganje, ki v tistem času govoril o njej, je bil prvič povabljen, da branijo čast svoje države v Fed pokalu leta 1996. Potem ko je zmagal v sedmih tekme šest zmag, je pomagala Švica dvig drugi svetovni skupini.

Хингис Шнидер обыграла в решающем матче словацкий дуэт Габшудовой - Зрубаковой , а затем участвовала в разгроме аргентинской команды. Leto kasneje, v paru z Martina Hingis premagal Schnyder v finalu Slovaške duo Gabshudovoy - Zrubakovoy, nato pa sodeloval pri porazu Argentine ekipe. To je omogočilo švicarsko ekipo priti v elitno delitev.

и Хингис своими победами в Кубке Федерации сотворили маленькое чудо, доведя свою команду до финала, где они уступили Испании. Leta 1998 je Hingis in Schnyder za svoje zmag v Fed pokalu ustvaril malo čudež, pripeljal svojo ekipo do finala, kjer so izgubili s Španijo.