Šport in fitnesProge in polje

Asafa Powell: A Biography. Zanimivosti o Asafa Powell

Na Asafa Powell pozna vse ljubitelje atletike. Njegovo ime je povezano ne samo odmevnih športnih zapisov, pa tudi škandalov.

biografija

Ta slavni športnik se je rodil 23.11.1982 v mestu Spenish Town (Jamajka), v veliki družini. Imel je pet starejših bratov. Odraščal je v družini z zelo strogimi pravili in načeli. Njegovi starši - William in Sislin Powell - so častitljivi lokalno cerkev. Vedno so bili strogo discipliniran, zato prepovedal svoje otroke, da se udeležijo zabavnih dogodkov, kot so koncerti in plesi.

Za šolstvo in šport

Od zgodnjega otroštva je začel zanimati za športni Asafa. Bil je 9 let aktivno ukvarjajo z atletiko v majhni vasi Linstead se nahaja na St. Catherine District. V srednji šoli Charlmaunt bodoči prvak prehitela na različnih sprint skoraj vseh svojih vrstnikov. Predvsem pa je ljubil, da delujejo v 100, 200 in 400 m. Asafa Powell, čigar fotografija je zdaj znana po vsem svetu, na začetku je bil zaposlen dobili dober višjo izobrazbo in ne športno kariero. Na vztrajanje njegovih staršev, se je vpisal na Univerzi Kingston. On je ostal v prestolnici Jamajke, kljub dejstvu, da so mu ponudili štipendijo na več ameriških univerzah. Študentskih let je preživel v skupnosti staršev in bratov.

V tem času je obiskoval cerkev tedensko in obnašal kot dober sin. Eden od njegovih bratov - Donovan - bil član olimpijske igre. Sčasoma je postal direktor Asafa. Prihodnost prvak je bil član atletskega kluba Čim Velocity in električne energije, ki veljajo na tehnološki univerzi v Kingstonu. Tam je bil njegov trener Stiven Frensis.

Preboj v atletski karieri

Leta 2004 je bil mladi sprinter peti v finalu olimpijskih iger v Atenah na 100 m. Po tem dogodku, je osvojil prvo mesto v atletiki finale potekal v Monaku, na hundred- in dvuhsotmetrovke. V letu 2006 je jamajški zmagal na igrah Commonwealtha potekala v Melbournu (Avstralija) in Atletske finale v Stuttgartu. Prihodnost olimpijski prvak je zmagal IAAF Golden League (letno serijo atletike konkurence, ki je potekala od leta 1998 do 2009), na razdalji 100 m. Atletika, finale, ki je potekal 22.09.2007 v Stuttgartu (Nemčija), Asafa osvojila prvo mesto na 100m.

Svetovno prvenstvo v atletiki je potekala v Osaki (Japonska) v letu 2007, Powell je osvojil srebrno medaljo v štafeti 4 x 100 metrov in bron na 100 m. V jeseni leta 2007 je turnir serije IAAF Grand Prix, ki je potekala v italijanski Rieti, mlada jamajški set nov svetovni rekord v teku na 100 m. On je premagati to razdaljo v samo 9,74 sekunde. Tako postopoma Powell je postal eden najbolj priljubljenih športnikov nove generacije.

osebni Bests

Kot izjemen sprinter Asafa Powell začel govoriti o tem, ko je postal olimpijski prvak v letu 2008. To je mejnik za jamajških športnikov dogodka je potekala 22. avgusta. Po nekaj tednih športnih komentatorjev po vsem svetu spet poročali Asafa Powell. Snemanje, ki jih določijo v 100m v letu 2007, pa se je izboljšala, ki jih je za 2 sekundi. Po tem se je jamajški tekač dosegla več zmag v sprintu.

Na Asafa Powell bo v spominu za vedno, tudi če je ne more več pokazati izjemne rezultate v atletiki. To je posledica dejstva, da je določen neverjetno osebni rekord v dirko za dirko na sto metrov. Premagal je 100 metrov v 9.72 sekundah. V celotni zgodovini teče razdalji tekel hitreje kot Powell je samo 3 osebe: Tyson Gay, Usain Bolt, Yohan Bleyk.

Roman Holiday Asafa Powell

Športniki, kot so filmske zvezde, postati predmet pozornosti novinarjev in oboževalcev. Mnogi od njih se spominja "Roman zadrego" Asafa Powell. Olimpijske evidence mnogi športniki aroganten in domišljav. To Jamajški sprinter, po mnenju mnogih članov tiska, izbral "bolezni zvezda". Torej, na olimpijski stadion v Rimu športnika, ki ima lepo postavo, izzivalno postavljeno med ogrevanjem v praksi areni. To je naredil, čaka na začetek dirke v novi fazi Zlate lige. Na so razporejeni v istem času okoli kamnitih skulptur starih rimskih gladiatorjev, je bil vreden konkurenco. Na predvečer polfinalni dirki Powell je bil napadalen, tako da je vsem jasno, da ne izgubijo željo, da bi še enkrat znova pridobi naziv najboljši šprinter na svetu.

Asaf je začela počasi, vendar do sredine razdalje popolnoma razpršeno, in 30 metrov od cilja, je bil pred vsemi tekačev za celotno telo. Gledalci in komentatorji na tej točki so bili prepričani v zmago Powell v tej dirki, ampak približno 15 metrov pred ciljem, se je nenadoma ustavil in se je pred 4 športnike. Predstavniki medijev si po svojih najboljših močeh, da se naučijo vsaj nekaj informacij o vzrokih, kaj se je zgodilo, vendar niso mogli komunicirati z sprinter. Od nejasno razlago njegovih upraviteljev dopisnikov ugotovila, da Asaf dobil nekaj poškodb in je boj za mesto v finalu, potem ko so se urejen nenačrtovano "Roman Holiday". Dejstvo je, pravi vzroki za nesreče in niso izrazili športnik ali njegove predstavnike, da je povod za številne govorice o razlogih za to zmedo.

Največji dosežki

Poleg zmage na poletnih olimpijskih igrah v Pekingu (2008), v lasti Asafa Powell in druge izjemne dosežke. Torej, on je svetovni prvak v rele 4 x 100 m. Jamajški Reprezentanca postavila nov svet in olimpijski rekord, lomljenje vse faze rele za 37,1 sekunde. To je veliko dolguje odličen rezultat Asafa Powell.

Prvenstvo 2009, ki je potekala v Berlinu (Nemčija), pripeljal k njemu osebno, ne samo zlato medaljo, ampak tudi mednarodno slavo. Na njej je osvojil bronasto medaljo na razdalji 100 metrov in osvojil zlato v rele 4 x 100 m, kot del jamajške reprezentance. V letu 2011 je sprinter zmagal IAAF Diamond League na sto metrov.

diskvalifikacija

V aprilu 2014 vse športne mediji spet začeli govoriti o Asafa Powell. Diskvalifikacija - huda kazen za športnika, ki se lahko na koncu uniči svojo podobo. To je težava utrpela Powell. Disciplinska komisija Jamajke proti dopingu-odbor kaznoval znani sprinter za doping. Pokazalo se je, da je prepovedano snov "Metilsineprin" (oksilofrin), ki spada v skupino amfetaminskih poživil. Bil je član dovoljenega aditiva za živila Ephiphany D1, ki prejme športnik. Powell je bil odstranjen iz 1,5 let tekmovanja. Njegov mandat diskvalifikacijo teče od 21.06.2013 je

postavo

V športnih krogih vsakdo pozna Asafa Powell kot človek z veliko postavo. Tako, ko gojimo v 190 cm tehta 88 kg. Asaf ima popolno telo in mišičasta. To je izziv za športna oglaševalcev in spodnjega perila za moške.

zanimivosti

Asafa Powell ljubi avtomobilov. On je pogosto pravi, da če ne bi bilo atletsko kariero je delal kot avtomehanik bi. Na prostem sprinter ima avto dirke in tudi ukvarja z montažo strojev visoke hitrosti.

Še ena zanimiva lastnost je njegova sposobnost, da Asafa mirno sprejeti poraz. Komaj se razjezi, in dosegli visoke rezultate in medalje motivirati svojo družino in navijače.

Da bi ohranili svojo idealno postavo v ustrezni obliki Powell spoštuje neke vrste "piščanca prehrane." V svoji vsakodnevni prehrani morajo biti piščanca.

Copyright © 2018 sl.unansea.com. Theme powered by WordPress.