Šport in fitnesOutdoor Sports

Ruski olimpijski prvaki - najboljši športniki v državi

Leta 776 pred našim štetjem. e. starogrško mesto Atenah je prvič potekala na olimpijske igre. Občinstvo je z velikim zanimanjem konkurence športnike, rokoborcev in drugih športnikov. MAD pokazala uspeh prvega dogodka dodatne prednosti podobnih iger. Če želite sodelovati na tekmovanjih je bilo dovoljeno le grške športnike. Po nekaj stoletjih, so olimpijske igre končal. Ta tradicija je bilo usojeno, da se pokrije s pridihom zgodovinskega prahu, če že ne za Per De Kuberten. Zahvaljujoč svojem poročilu o "oživitev olimpijskih iger" v 1892 na Sorboni, svetovna skupnost spet obrnil oči proti "prepovedanega sadu" - na olimpijskih igrah. Po analizi vseh pozitivnih in negativnih vidikih tekmovanja, so se odločili obnoviti slavno tradicijo z starogrških izvora.

Prvi ruski olimpijski prvak

Prve olimpijske igre so potekale v Atenah leta 1896. Na žalost, predstavniki ruskega športa na dogodku niso bili prisotni. Brez njih opravili tudi drugo in tretjo podobnih tekmovanj v Parizu in St. Louis. Toda olimpijske igre v Londonu leta 1908, je bila prenesena na skupino ruskih športnikov, ki je sestavljen iz osmih ljudi. Ekipa prvenec je bil zelo uspešen. To je bil v Londonu je bila imenovana za prvo olimpijsko prvak Rusije. Postali drsalec Nikolai Panin. Nihče ni mogel posnemati zapletene pirouettes, da je športnik sprva shematsko predstavljene žirijo na papirju, nato pa natančno ponavljajo na ledu. To je razlog, zakaj je Panin soglasno priznana kot prvak v tem športu. Vendar ne samo drsalec odlično predstavil svojo državo na tekmovanju v Londonu. Bil je pridružil kot Petrov in Nikolai Orlov - Ruski olimpijski prvak v rokoborbi. Široki javnosti je povzročilo osupljiv prvenec v reprezentanci teh igrah.

Odpoved udeležbe

Naslednje igre v Stockholmu leta 1912 ni bil tako uspešen, za oblast. Na žalost, je lahko dobro opravlja le v petih športih reprezentance: streljanje ekipo iz tridesetih metrov, grško-rimske rokoborbe, veslanje, jadranje, streljanje (past). Olimpijski prvaki Rusija v 1912 letu osvojila dve srebrni (v prvih dveh disciplinah) in tri bronaste medalje (v drugi).

Po igrah, je ruska vlada odločila, da intenzivno pripravo nove igre leta 1916. Vendar pa je imela prva svetovna vojna negativno vplivala na položaj vseh držav, katerih posledica je bila odpoved tekmovanja. Od takrat, zaradi nestabilnosti zunanje in notranje razmere v Rusiji ni sodeloval na olimpijskih igrah do leta 1952.

Prvenec Sovjetske reprezentanci

Po svetlo in dolgo pričakovani vsem državljanom zmago države v drugi svetovni vojni, je sovjetska vlada je korenito spremenila svoj pogled na igro. Leta 1951 je s sklepom uprave elektrarne je bila ustanovljena olimpijski komite. Leto kasneje v Helsinkih potekala petnajsti igre. Tam je prvenec sovjetskih športnikov. In moram reči, da je bil prvi nastop več kot uspešno. Ruski olimpijski prvaki in devet drugih sindikalnih republike prinesel domov sto in šest medalj. Od teh je 38 v prvo kategorijo, 53 sekundo in 15 tretjine. V skupnem medalj seštevku ZSSR je bila na drugem mestu. V prihodnosti, moči do njenega razpada je enak položaj le dvakrat, leta 1964 in 1968. V vseh drugih igrah na ZSSR je bila v vodstvu in o številu medalj, in njihovo kakovost.

Vrhunska športnica

Opozoriti je treba, da so nacionalna ekipa res izjemne olimpijska prvaka Rusija in prijazno zavezniških držav. Eden od njih je Larisa Semjonovna Latinina. To omamljanje športnica izrekel na igrah v Melbournu leta 1956. Tam telovadec osvojil zlate medalje v štirih programih. Sedemnajstem in osemnajstem igre doda zakladnico dekle petih dodatnih nagrad v zlati barvi. Če predpostavimo, da so vse medalje, nato pa Larisa Semjonovna Latinina v svoji karieri je osvojil osemnajst trofeje. Od tega jih je devet zlatih, pet srebrnih in štiri bronaste medalje.

Sodelovanje v zimskih iger

V obdobju od leta 1952 do leta 1988, nacionalna ekipa Sovjetska zveza zasedla prvo mesto v športu, kot so veslanje, ograje, veslanje in kanuji, gimnastika, plavanje, jadranje, rokoborba, in atletiki. Omeniti je treba, da je bil najboljši športnik 20. stoletja priznana tudi sovjetski športnik in olimpijski prvak Valerij Brumel. Njegov rekord v skoku 2 m in 28 cm hranijo na najvišji znak skoraj četrt stoletja.

Poleg poletnih olimpijskih igrah, nacionalna ekipa ZSSR izvaja tudi v zimskem času in analog tekmovanja. Omeniti velja, da je "beli" dogodek potekal leta 1924, po osemindvajset let po začetku prvih iger. Pred tem so bili vključeni številni športni v program poletnih dogodkov. Odlično dokazano Sovjetska olimpijski prvaki v hokeju na ledu. Rusija in država unija s ponosom predstavlja svet s svojimi izjemnimi športniki klubov. Ti vključujejo Vladislav Tretjak, Vitalij Davidovich, Aleksander Ragulin, Valerij Harlamov, Vsevolod Bobrov, Aleksander Malcev.

Drsalci, drsalci in smučarje

"Zimske" olimpijska prvaka Rusija tudi imena in druge pomembne športnike. Ti vključujejo Smučarji Galina Kulakov, Lyubov Kozyreva, Vyacheslav Vedenin Raisa Smetanin, Nikolai Zimyatov, rolkarjev Evgeny Grishin, Nikolai Andrianov, udeležence športnih plesov na ledu Oksana Grischuk in Evgeny Platonov, kot tudi mnoge druge.

Še posebej so uspešni zimski športniki dosegli v disciplini umetnostnega drsanja. Olimpijski prvaki Rusija in zavezniških držav, vložene v zakladnico oblasti ni le veliko zlatih medalj, ampak tudi ogromno zapisov. Ti športniki vključujejo Lyudmila Pakhomova in Alexander Gorshkov. Irina Rodnina je eden redkih drsalec, ki so uspeli osvojiti tri zlate nagrade v parih umetnostnem drsanju.

Zadnji nastop reprezentanci ZSSR

Leta 1991 je Sovjetska zveza propadel. Vendar pa to ne preprečuje tekmece nekdanjih sovjetskih republik, ki nastopi na olimpijskih igrah v Barceloni kot ekipa ZSSR. V istem letu je osvojil s sto in dvanajst medalj. To je najvišje število trofej v zgodovini uspešnosti športnikov Sovjetske zveze. V hranilnikom delegacije obrnil 45 zlatih, 38 srebrnih in 29 bronastih medalj. Prvič v zgodovini olimpijskih iger v čast zmage ruskih športnikov dvig banner Rusije pobarvan v treh barvah.

Govorim zase

Že po štirih letih na olimpijskih igrah v Atlanti vsaka država v nekdanji del Sovjetske zveze, je predstavila svoj poseben ukaz. Za Rusijo, so bile te igre zmagoslavno. Ekipa država osvojila šestindvajset zlatih medalj. Presence dobil tudi srebrne in bronaste medalje, katerih število je enako šestnajst in enaindvajsetih oz.

Pri osemindvajsetih igrah v Atenah olimpijski prvak Ruska ekipa je zmagala na petinštirideset zlatih medalj. Srebrne medalje so bili pridobljeni v dveh več kot "rumena", in tretja kategorija je obrnil devetdeset medalje. V Grčiji, ruski športniki vzpostavil tudi več svetovnih rekordov. En tak dosežek je rezultat v skoku s palico. To je pokazala Yelena Isinbayeva.

Po razpadu Sovjetske zveze je Rusija ne zmanjša tempo razvoja športa. Na zadnjem zimske olimpijske igre v Sočiju, je bila reprezentanca na prvem mestu v količini in kakovosti nagrade, tako daleč za vsemi konkurenti.

Copyright © 2018 sl.unansea.com. Theme powered by WordPress.