Šport in fitnesBorilne veščine

Pravila Boks: profesionalni in amaterski

In v tem članku, oglejmo pravila boksa! V bistvu, kaj je škatla? Ta dvoboj, v kateri posebne borci rokavicami in udaril bije med seboj: kontaktni šport. Boj običajno traja od tri do dvanajst krogov. Nadzoruje sodnika. Uspešen je dodeljena le, ko je nasprotnik podrli in na vse pretege trudil, da bi dobili za deset sekund (izločilni). To se imenuje zmagovalca v primeru, da je bil poškodovan eden od moških, zaradi katerih je boj ne more nadaljevati (TKO). Če po določenem številu krogov boj še ni končalo, zmagovalec določi sodniki, izpostavljal svoje ocene.

Najstarejši dokaz o podobnih bojev, ki jih še egipčanske, sumerskih in Minoan reliefi prikazani. Tudi v antični Grčiji, ki je potekal turnir v pest bori, boks enaka. Na splošno je boks postal športni dvoboj v 688 pred našim štetjem. e., ko je pest bori prvič pojavil v programu antičnih olimpijskih iger. V sodobni obliki športa se je rodil v Veliki Britaniji v začetku XVIII stoletja.

V nekaterih državah je lastnik borilne veščine (lethvey v Mjanmaru, francoski Savate, Muay Thai na Tajskem), tako zelo pogosto ljudje uporabljajo izraz »angleški boks."

pro boks Zahteve

In zdaj poglej pravila poklicnega boksa. Kaj je to? Opozoriti je treba, da je pravila ljubiteljskega in specializiranega boju veliko podobnosti in razlike.

Kaj so ocene? Imajo strokovno boksarice kot pravilo, ni konkurence. Vendar pa v tem trenutku, veliko število evropskih in svetovnih prvenstvih. Morda ti turnirji pridejo v modi. Na tekmovanjih uporabljajo rating postopek. Vse poškodbe Boxer, zmage in črpa se evidentirajo v konsolidiranem seznamu ratinga. Vedno se seznanili z vrstami zmag - na točkah ali Knockout. Dosežki borec v amaterskem obroč za pridobitev statusa "profesionalci" ne štejejo.

Mimogrede, vsak izmed večjih organizacij (WBO, WBA, IBR, WBC) ima svoje nekoliko drugačna pravila boksa in svoje bonitetne listov. Tekmovalec, ki je končal na prvem mestu razvrstitev strukture, ki se imenuje kandidata za naslov svetovnega prvaka. Seveda, je svetovni prvak, ne smejo sodelovati v razvrstitev konkurence, vendar se lahko organizirajo družabne dogodke, ki se ne dogaja lestev.

Pravila Boks tako da bi ta lahko sestane s svetovnih voditeljev na drugih različicah. Če tekmovalec je svetovni prvak vseh osnovnih parametrov, se šteje, da je absolutni zmagovalec (Kostya Dzyu). Če je izgubil boj, brani šampionski pas, bi se lahko imenoval revanš. Zanimivo je, da je vodja WBC Jose Sulaiman je pred kratkim napovedala, da namerava v boksarski svet, da bo prvo svetovno prvenstvo za boks sistemskih strokovnjakov.

Starostna meja za profesionalce

Boks pravila prednosti vključujejo starostne omejitve: boksar ne sme biti mlajši od 18 let. In ni važno, kakšen borec v boks izkušenj za amaterje: njihova prva bitka v "pro" kariere, ima organizirati naslednjo formulo: štirih krogih tri minute. Mimogrede, ocena bitka navadno sprejme šest ali osem krogov. Boj za naslov vodilnega svetovnega traja dvanajst krogov tri minute.

Na splošno velja, da formula tekme, datum in čas ter druge omejitve zaroto ekipo za nekaj mesecev, preden se je ugotovilo. To so pravila boksa.

Nasprotnik borec se določi tudi vnaprej. To omogoča, da preuči sposobnosti nasprotnikov in opredeliti taktično shemo. Ruski boksar lahko potegovali za naslov prvaka Rusije le, če je preživel dve Deluje s šestimi krogi in dveh boj za osem krogov.

sodeč

Pravila boks v sodnikov kontrolnih obroč: tri strani in sodnik. Pri izvajanju tekmo tudi vključevanjem nadzornika, časomerilcu, zdravnika, sodnika, informator. Na strani bonitetnih sodniki tekmovanja in sodniki prejeli vabilo od promotorja. Na prvenstveni tekmi bo ustanoviti organizacijo na čigavo pobudo je potekal boj.

In veste, kaj pravila boksa v ringu je dolžan opravljati? Ringo je njegov lastnik - sodnik, ki nadzoruje vse, kar se dogaja v njej. Točk, ki oba boksarja, upošteva sodnik. On pove podatke z roko po zaključku vsakega kroga, ki so prikazane na zbirniku.

Za število odmorov in krogih, njihovo trajanje ure časomerilcu. In kdo se pripravi in vsem gostom informacij o boksarice, sodniki brigade? Seveda, sodnik-informator.

Nadzornik deluje popolnoma enako kot glavni sodnik v ljubiteljskih bitk. Prav tako nadzira finance Movement (denarne nagrade, stroški prevoza, in tako naprej).

Zanimivo je, da ima vsak boksar ne more več kot štirih sekundah. Eden od njih je glavna in intervali so lahko znotraj obroča. Na ploščadi obroča ne bo več postavljeno kot dveh sekundah.

Točkovanje

Pravila boks vključujejo štetje točk, ki so na dotik sodniki. Deset točk dobi okroglo zmagovalca, medtem ko poraženec - vsaj šest. Zanimivo je, da je elektronski sistem za štetje točk je prepovedano.

V ligi bitkah navadno ne žrebanje. Kako? Ja, samo isto število točk, ki so jih vojaki zaslužili, zmagovalec je boksar, ki je osvojil več krogov. Pri razsodbo, sodniki upoštevati tudi moč vpliva (v nasprotju z ventilatorji). Obstajajo tri lahka ustrezala trdi vpliva.

Pravila za delo v boks pozoren tudi na težkih udarcev in udarcev, kar ima za posledico Knockout. Najbolj pogosto se prednost krogu borec, ki je poslala nasprotnika na platno. Kršitev je omejena na istem okviru kot v amaterskega boksa.

Pravila nepoklicno boks

Danes Aiba odobril nova pravila: so prišli v veljavo leta 2013. Ali obstajajo starostne omejitve tukaj? Da, pravila amaterskem boksu ponujajo te starostne kategorije:

• Junior Boys - 12 let.
  • Fantje srednja starost - 13-14 let.
  • Starejše deklice in dečki - 15-16 let.
  • Dekleta in fantje - 17-18 let.
  • Ženske in moški - 19-34 let.

Odvisno od starosti amaterski pravila boks vključujejo omejitve glede števila dogodkov za določen čas:

• Fantje do 15 let: dve borbi v 30 dneh.
  • Dekleta in fantje 15-16 let: tri borbe v 15 dneh, pet bojev v 30 dneh.
  • Ženske in moški: štiri borbe v 15 dneh, pet bojev v 30 dneh.

In to določajo pravila za boks tekmovanja za amaterje? V tem športu novinci dovoljena za dirko samo po trimesečnem usposabljanju na.

Na splošno v skladu z zahtevami Aiba na mednarodnih tekmovanjih lahko sodelujejo otroci od 17 do 34 let.

bori amaterji

Vsa tekmovanja Amaterski boks potekala na olimpijskih pravil - Shootout. Za različne skupine borcev borijo deluje tako formulo:

• Fantje 12-14 let: novinci in tretji izcedek boj tri borbe eno minuto, ter prvo in drugo kategorijo - za petnajst minut.
  • Fantje stari 15-16 let, ženske in dekleta: novinci se borijo tri naboje (vsaka minuta), in prvo številko in zgoraj - po dve minuti.
  • Moški in ženske: začetniki - tri se bori za petnajst minut, in je prvi mestni in višje - štirje bori za dve minuti.

Opozoriti je treba, da je ruščina absolutno prvenstvo turnirju formulo pet krogov dve minuti. Zelo pogosto se bori proti potekajo po dogovoru. Pri tej izvedbi lahko boj formulo tri ali štiri kroga (vsake tri minute), ali pet ali šest krogov (vsaka dva minut).

In če je turnir potekal lestvice višji od regionalnega? V tem primeru so udeleženci obravnavajo boj za čisto časa: razne olajšave v času tekmovanja se ne upošteva. Mimogrede, med popadki vedno dati eno minuto za počitek.

No, mi smo malo in se naučili osnovnih pravil boks. Še naprej nadaljne trdo delo. Torej, v amaterskih boksarskih tekmovanjih so razdeljene na ukaz, osebno in individualno in skupinsko.

V zasebnem tekmovanju zmaga borec, ki je zmagal v finalu. Tukaj, od četrtem mestu in spodnja mesta so razdeljeni glede na število zmag. V team igri zmagovalne skupine zaslužili več točk. Zmagovalec v kategoriji teže so podani dve točki. Za poraz - ena točka. Če je bil boksar odsoten ali ni prišel na turnir, so brez točk oddano.

V individualni-team turnir zmago je odvisna tudi od števila točk. Victory - sedem točk, drugo mesto - pet točk, tretje mesto - 3,5 točke, do polfinalu za vsako zmago se izračuna eno točko. Z enakim številom točk, zmagovalec dobi lovorikah ekipe, ki je več prvih mest, in tako naprej.

Zelo zanimiv šport je boks. Rules of Engagement omogočajo fantje na polje, fantje iste starosti. Mladinci osemnajst let starosti je dovoljeno, da sodelujejo pri odraslih bojev. Tukaj lahko igrate igre z istimi športnih kategorijah. Boksarji v prvi kategoriji so dovoljeni za boj proti mojstri športa, vključno s svetovnimi voditelji. V vseh variantah ne sme imeti več kot eno bitko na dan.

V tem športu se prav tako ne sme tekmovati amaterski borci, ki so sodelovali v strokovnih tekmovanjih.

Amateur Sojenje

Vsa tekmovanja in borbe v amaterskem boksu so pod nadzorom žirija:

• Glavni sodnik nadzoruje izvajanje vseh pravil boja in sprejme končno odločitev o vseh tehničnih vidikih.
  • Stranski sodniki ocenili proces bitko in določi izid tekme.

Na splošno, uradni turnir služi pet sodnikov stranskih. To je dovoljeno treh sodnikov, vendar ta tekma ne sme biti višja kot regionalni ravni. Časomerilec čas gledal boj in bije gong. Sodnik informator poročali podatke o poteku dogodkov. Sodnik nadzira izvajanje pravil borcev v ring.

Sodniki spremlja izvajanje vseh pravil pred športnike v ring. Poveljnik nadzira tehnično in ekonomsko opreme žvižg. Boxing Federation Rusije izvoli tehničnega delegata, ki je prisoten na tekmovanju, kjer lahko svoje rezultate borec dobili naziv "Master of Sports Ruske federacije."

Dvoboj lahko služi tako ženske kot moške. Sodniki tekmovanja profesionalci ne smejo služiti ljubitelje bojev.

V operaciji, sodnik uporabi ukaz "Brač", "Stop", "Box". Opozarja, da je spremlja poteze, ki se razume kot sodniki in boksarice. Mimogrede, lahko glede na vrsto kršitve boksar dobil od pripombo tega opazovalca. Sodnik lahko diskvalificira tudi storilca.

Tajski boks

No, zdaj smo preučiti pravila tajski boks. Kaj je to šport? Tajski boks oziroma Muay Thai, borilna veščina iz Tajske. Prišel je iz starodavne bojnih veščin tajske Muay Boran. Ta boj je podobno kot druge Indochinese borilnih veščin. Izraz "Muay" pomeni v prevajanje "prostem boju" ali "dvoboj brezplačno."

V sedanjem Muay Thai boju in pestmi, in spodnjih nog in stopal, in komolcih in kolenih: Nuance Hvala za to se imenuje "bitka osem članov." Muay Thai ni všeč borilne veščine ali karate. Ta boj ne pozdravljam formalnih kompleksov (kate Taolu). So nadomestijo sparing, delo na vrečah in "noge", osnovne kombinacije dveh ali treh slaps.

Na Tajskem, je ta boj pridobil popularnost že v XVI. vse, kar je priznan po celem svetu, le v dvajsetem stoletju, po impresivnih zmage nad borci predstavniki tajske drugih borilnih veščin.

V tem trenutku, Muay Thai je priljubljena v Tajska: tudi domačini praznujejo vsako leto stanje boksa Muay Thai. Zunaj države, ki je znana Tajski boks narašča vedno. Konec koncev, mešane borilne veščine še naprej razvijati. In Muay Thai v veliki meri uporablja za boj v omaro. Ta šport ni olimpijski, ampak njegovi borci izvedla tekmovanja regionalni, nacionalni in mednarodni ravni.

Vrednotena raven Muay Thai

V skladu s pravili o tajskem boksu, kategorija teže ima jasne meje. Zelo pogosto borec lahko obstaja v dveh skupinah teže. To je odvisno od tekme do prizorišča. RF 12 kategorij, dodeljena za prvi, najlažji, teža (45 kg) zelo težka (91 kg).

Velikost obroča za tekmo je odvisna od vrste boj. Dejstvo je, pravila športa kažejo, da boksarice boj Območje mora biti v dolžino in širino 6-7 m.

obleka

Kaj je tako posebnega na tajskem boksu? Po teži ali tekmovanjih je neodvisni strelivo borci. Ti morajo nositi 10-untsovye rokavice. So malo manjši od boksa, vendar je več kot tistih, ki so mu v bojih brez pravil. Borci morajo imeti tudi zaščitno ohišje ter ustnik. Ženske morajo nositi zaščitno modrček. To ščiti prsi pred poškodbami.

Prepovedane metode Muay Thai

Tajski boks se imenuje učinek šport. Prepoveduje ugrizi, napadi, tresenje. Toda velik razpon udarcev. Fighters lahko boriti z vsemi deli telesa. Vsaka vrsta vplivov, povezanih s posebno podskupino. Torej, so Slap roke razdeljena na kljuke, Jabs, uppercuts, gugalnice in tako naprej.

Brca razdeljen na polubokovye, stranske udarce z odpravo (spomnite legendarne Chuck Norris), ravne poteze skakanje in tako naprej.

V tem boju so nekatere tehnike prepovedana. Na primer, ne smejo zadeti zadnji del glave, da pokončal nasprotnika, če je zavalil v ringu. Prav tako ni dovoljeno duši sprejeme, zank ali zank roke na tleh. Treba je opozoriti, da v nekaterih primerih, moški povzročijo lisice glavo in se vrže. Zato je Muay Thai pogosto zamenjuje s Kickboxing, ki je bližje MMA.

Ruski pravila

Boks federacija ruski pravilo "Box" tekmovanje začela v letu 2012. Oni so odobreni s sklepom predsedstva z Boxing federacije in reda RF ministrstva za šport.

Ta določba je izdelan z upoštevanjem osnovnih zahtev iz tehničnih pravil in predpisov turnir Aiba (International Boxing Association), ki je začel veljati 24.03.2011, svoje obveznosti, da so skladne z vsemi organizacijami, ki se borijo na ozemlju Rusije. Vodje ekip, boksarice, trenerji in sodniki, ki sodelujejo v bojih, se odobri za opravljanje vseh zahtev.

Ženski boks

In kaj je zanimivo, da pravila boksa žensk? Dejstvo je, pravila športa so enaki za moške in ženske. Bori boksorsh pro zadnjih deset krogov, amaterske bori kot le šest krogov, od katerih vsaka traja dve minuti (tri minute pred moških)

Poleg tega morajo vsi športniki nositi posebna plastične ščitnike, ki ščitijo prsni koš. Razpoložljivost takšne opreme naredi neko lastnost žensk boks, kjer je večina udarcev, namenjenih njegovi glavi, in manjši - na telesu.

Glavni cilj srečanja je doseči jasno zmago, ki je dal skupaj običajnih možnosti za boks. Dejstvo je, hitting nad tekmec pasu nevtraliziran in se ne more nadaljevati boj.

Če bo eden od bojevnikov poslati na platno in dvig za določen čas, se bo bitka nadaljevala. Prisotnost zgodnje Knockout samodejno ustavi boj.

Tako smo razumeli pravila boksa. Upam, da kdo od vas zdaj čaka cilj, da postane uspešen boksar, ali bo z razumevanjem gledati turnirjev za svojih najljubših borcev.

Copyright © 2018 sl.unansea.com. Theme powered by WordPress.