Šport in fitnesHokej

Nenavadni športi - roller hokej

Pogosto so mladi zainteresirani za nenavadne športe. Vzemimo za primer, valja hokej. Fotografije in ta članek vam bo pomagal, da se ukvarjajo s tem. To pa ni tako težko. Roller hokej - šport, ki spominja na redno hokej, le namesto krogla za pranje se uporablja tukaj. Naloga igralcev je, da je rezultat v nasprotnikovi mreži.

Malo zgodovine

Za prvič igra pojavil v Angliji v dvajsetem stoletju. Potem je začel igrati Nemce. Roller hokej razvil v visoko gospodarsko zmogljivostjo države. Trenutno obstajajo organizacije, kot sta Mednarodni Roller športne zveze in Mednarodne zveze za drsanje. Te organizacije so organizatorji svetovnega in evropskega prvenstva.

potrebna oprema

Za predvajanje valj hokej zahtevajo posebej opremljeno igrišče. Večina njegove dolžine je 20 x 40 m, vsaj 15 x 35 m. Platforma je lahko prekrit z asfaltom, betonom, kamnite plošče ali lesene deske. Glavna stvar, ki je bilo ograjeno rob, ki ne sme biti manjša od 20 cm v višino.

Vsak igralec je potrebna za ustrezno obleko. Obvezna zaščita pod nogavice, ščitniki za kolena, rokavice in povojem. Vratar ima posebne blazinice za zaščito nog, njihova debelina je približno 35 cm. Za rokavice uporabo zaščita rok, debel dlani. vratar nosi tudi ščitniki za kolena in povoj. Pogosto masko za zaščito obraza.

Roller Hockey - nekaj žogo?

Zelo zabavno in zanimivo je valj hokej. Žoga se uporablja za posebno igro, ki je izdelana iz trde gume. Teža - 155 gramov, premer - 23 cm Gol je dosežen, ko žoga prečka golovo črto nasprotnikov ..

Roller Hockey je taka stvar, kot je visoko podajo. Torej je vsako žogo, da potem ko so palica letela na 1,5 metra ali več. Če je letel tako visoko v razmislek udaril vratarja, se napaka ne šteje. V drugih primerih, kot so zasedbe, se šteje kot kršitev.

Palica mora biti izdelana iz lesa. Višina od 90 do 115 cm in tehta največ 500 gramov.

igra oprema

Ekipa je sestavljena iz dveh napadalcev, enega veziva, eno mrežo in en gol. Poleg tega mora biti klop sedel en gol in dva igralca za zamenjavo. Zamenjaj igralca kadarkoli med igro ali med odmorom. Glavna stvar je, da lahko novi član začnete igro šele, ko menjana zapustili območje.

V igri dve polovici, od katerih vsaka traja 20 minut. Ena odmor - 10 minut. Prav tako je mogoče dodeliti dodaten čas, če s pravili igre potrebna. Prvo dodatno obdobje traja 2 minuti, drugi dlje - 4 minute. Igra se nadaljuje, dokler prvi zadetek.

Igra je zelo podobna redni hokej na ledu. Športniki morajo zelo hitro sestaviti premakniti, da opazijo vsako gibanje nasprotnika. V tej igri lahko vlak svoje ABS, roke in noge.

Pomembno je, da igrajo športniki skupaj. Če bo vsak igralec naredil, kot ga je volja, zmaga ta ekipa ne bo nikoli dosegla. Vsi v ekipi se izpolnjuje svojo vlogo, vendar na koncu vsi skupaj.

Vsak igralec mora tudi premakniti na valjih. Da bi lahko vrti in nato pri visoki hitrosti, zmanjšati hitrost, upočasni. Poleg tega, da je sposobnost, da se premaknete na valjih, mora igralec vedeti, kako uporabljati palico in biti sposoben sprejeti in podajo, ne odnehaj in vrgel v cilj.

Kaj je buli?

Vrzi-in se izvaja na začetku igre, v obdobju igre ali nadure. Če sodnik ne more natančno slediti igra, ima pravico, da prekine igro in jo ponovno začeti z vrne v igro. Za ta dva igralci nasprotnika stojalo nasproti drug drugemu v središču področju storiti. Žoga je na tleh, so klub tekmeci v 20 cm od njega. Po pisku, lahko se igra začne. Tukaj, vsak igralec mora pokazati hitrost in okretnost dobiti žogo.

Kot je v redni igri, lahko sodnik imenuje prosti strel ali kazenski strel. Med stavko igralci stojijo na sredinski črti. Vratar stoji na tleh, igralec, ki bo udarec - na oznako za enajstmetrovko.

Za lahko kršitve sodnika odstranite igralca za 2, 5 ali več minut. V nekaterih primerih, ko je bila huda kršitev pravil, lahko sodnik odstrani igralca do konca igre. Izključeni igralec se ne sme zamenjati. V tem primeru je ukaz ostaja z manj igralci in postane bolj ranljiva.

Igra gledal sodnika. En vodja, ki je skupaj z igralci premakne na igralnem polju in zagotavlja, da ni nobenih kršitev. Druga dva sta na vratih. Med cilji, ki jih dvignejo zastavo, kar kaže, da je žogo v mrežo. V vseh sporih, lahko sodnik svetuje ali zahtevati video v živo na tekmi. Sčasoma, igra gledal sodnik časomerilca. Menijo, kako dolgo traja, igro, kako dolgo je trajalo in ustavi dodaten čas.

Če želite izvedeti, kako igrati valja hokej, potrebujete veliko časa. Najprej moramo samo vožnjo na valjih, potem pa se naučijo različne tehnike teka. Potem lahko začnete drsati s palico in žogo, se naučijo pravila igre. Ko se bo glavna jed končana in študent začne tekoče govoriti palico in žogo, jo lahko premaknete na težje vaje. To je drugačna oblika napada in obrambe, harping, zavajajočih manevrih.

Copyright © 2018 sl.unansea.com. Theme powered by WordPress.