Šport in fitnesBorilne veščine

Koliko krogov v boksu? Osnovna pravila poklicnega boksa

Veliko vode je tekla od takrat, kot pol-pretepu English gospodje so prerasel v športu. Boks je pogled v stik, v katerih sta dve osebi uporabi udarcev nad pasom v posebne rokavice. Skladnost s pravili med boksarjev gledal sodnika, ki je z njim v ringu.

V strokovni boks na prvem mestu, je finančni del. To je razlog, zakaj je bolj priljubljen v primerjavi z amatersko vrste borilnih veščin. Mnogi boksarice začeti svoje poklicne kariere po olimpijskih igrah, kjer je dobiček neprecenljive izkušnje.

poklicna pravila boksarske ki jih morajo upoštevati vse osebe, ki sodelujejo v dvobojih in jih organizirajo. Katera so osnovna pravila v tem športu? Kot da je tako privlačna? Koliko krogov v boksu? Poskušajmo razumeti ta vprašanja.

Markiz Queensberry pravil

Leta 1867, Dzhon Sholto Douglas, nekdanji deveti markiz iz Queensberry, če sredstva, kot tudi spodbujanje niza pravil boks. Kot rezultat, je bilo 12 točk imenuje "Marquis pravil Queensberry."

Oni določijo velikost obroč določeno prepovedane tehnike, je jasno navedeno, koliko krogov v boks in druge pomembne podrobnosti.

Trajanje krogov je bil 3 minute, in med njimi je imel boksarice priložnost za počitek, za eno minuto. Pri padcu enega izmed moških je začelo odštevanje 10 sekund, po katerem je moral vstati. V nasprotnem primeru, sodnik šteje drugi boksar zmago. Prepovedano je bilo, da zagrabijo vrvi, kolena dotakne obroča, nosil čevlje s koničastimi petami in tujci ostajajo v ring med bojem. Boksarske rokavice morajo biti narejene iz usnja in tehta enako. Če je med bitko, so padle v slabem stanju, saj bi sodnik zamenjati. Izenačeno dovoljena v skladu z dogovorom z rezultatom sodelujočih finančnih stav.

prizorišče boj

Profesionalni boks predvideva svojih bojev na kvadratni obroč, katerih velikost ne more biti manjša od metra 5x6. Gladka površina mora imeti potrebno moč. To je prekrita s elastičnega materiala, po katerem se je ponjava ali enakovredno.

Na oboda obroča napeti vrvi 4 vrste na različnih višinah od površine -. 30, 60, 90 in 120 cm v vogalih obroča, ki ima rdeče in modre barve, ki so nameščeni na enem blatu.

Boksarji mora voditi boj, ki ima dober pogled na svojega nasprotnika, tako da je osvetljenost pa mora biti najmanj 1000 lux. Svetlobna oprema mora biti nameščena na vrhu obroča. Stranska osvetlitev je prepovedano.

Oprema v profesionalni boks

Pred boj boksarjev ran na roko gaze povoji, ki imajo omet. Različne rokavice se uporabljajo glede na razred teže. Na primer, za predstavnike težji težo glede na svojo maso 12 unč.

Za razliko od amaterskih boks, strokovnega ravnanja bitki brez čelade, kar zmanjšuje verjetnost poškodb. Vendar pa je sodnik ima pravico do konca boja zaradi poškodbe enega od boksarjev. Zato je pomembno, med odmori za zaustavitev krvavitve. Zagotavlja tudi strokovno boksarski boj gole prsi. Celoten noša stranke boj sestavljena samo iz spodnje hlače, ki pokrivajo tretjino stegna. Za zaščito zob v ustni votlini se vstavi v posebni napravi - kapo.

Trajanje bitke in njegove možnosti za dokončanje

Koliko krogov v boksu? V amaterske, za razliko od strokovne, trajanje tekme precej manj in znaša 3-4 krogih. Na strokovnjaki skupno število krogov 10-12. Kako dolgo je krog v boksu? Trajanje posameznega kroga je 3 minute. Prelom med njimi - ena. Če poklicni boksar ima svoj prvi boj, mora krogov biti več kot štiri.

Sodnik lahko konča boj v naslednjih primerih:

• rasklapanje;
  • knockout;
  • uporaba prepovedanih metod, enega izmed udeležencev v boju;
  • telesna poškodba eden od udeležencev v boju (krvavitev ran);
  • dezorientacija boksar.

Rasklapanje prihaja v trenutku, ko eden od udeležencev v boju gre za obroč s svojim telesom, razen podplatih, oklepa vrvi ali se pojavijo zunaj območja bojevanja. Mi boksar ima 10 sekund, da se nekaj, da bi dobili iz knock navzdol, v nasprotnem primeru bo sodnik prisiljen ustaviti boj. Če mu ni uspelo, da vzhaja v tem času, ki je razglašena za knockout.

sodna presoja

Poleg glavnega sodnika, ki je ves čas v ringu, boj za naslednje tri stransko arbitra. Njihove naloge so boksarji izpostavljenosti točk, ki temelji na rezultatih vsakem krogu. Sprva je vsak tekmovalec ima 10 točk. Ob koncu okrogle strani mora sodnik določiti močnejši boksar, ki gre za kredit v višini 10 točk, in poraženec 9. Kako je opravil veliko krogov boks - število točk, je treba izpostaviti oba boksarja. Nato so vse številke seštejejo, in, če je to potrebno, se zmagovalec določi. Precej utrip ocenjeno boksarice runde, ga zmanjša na le 2 točki. Torej, če je v krogih ne prepoznajo prednosti, razsodba dal sodnike na dotik.

Copyright © 2018 sl.unansea.com. Theme powered by WordPress.