Šport in fitnesBorilne veščine

Khadzhimurat Gatsalov: Olimpijski prvak v freestyle rokoborba

Po neuradnih podatkih v Severni Osetiji je na prvem mestu v svetu po številu posebnega rokoborski prvak na prebivalca. Če nam je všeč ali ne - ni znan ravno prepričan. Kljub temu, da je varno reči eno stvar: wrestling uživa veliko priljubljenost v državi. Zaradi velike konkurence na nacionalni ravni, mnogi športniki pustite, da igrajo za druge države. Eden izmed tistih, ki se ne boji trdega boja in ostal v Ruski federaciji, je legendarni Khadzhimurat Gatsalov je petkratni svetovni prvak in olimpijski medalje. Nekaj časa nazaj se je uspešno preselil iz kategorije do 96 kg težji.

Prvi koraki prvak

Hadzhimurat Soltanovich Gatsalov rodil v Severni Osetiji, v vasi Chikola. Se je pojavilo v Osetije družini je musliman. Ima tri starejše brate. Vsi izmed njih - profesionalni športniki. Kot otrok, naš junak je pogosto poskuša na medaljah, ki jih prinaša od konkurence.

Freestyle wrestling fant se je ukvarjal v svoji rodni vasi, nato pa se odločili za nadaljnji razvoj, se je preselil v prestolnico. "Alana" v Vladikavkaz Khadzhimurat začel trenirati v športnem klubu. Njegov trener in mentor je bil Vadim Tseboev. Njihovo sodelovanje se nadaljuje vse do danes.

Gatsalov otroštva sanje, da bi dobili na olimpijskih igrah. Leta 2000 je bil že občutek moči, da gredo k osvojitvi coveted vrhu. Ko je doma iz Severne Osetije začel igrati za rusko? To se je zgodilo leta 2001, ko je fant dobil prvo nagrado v domačih tekmovanjih.

Kmalu sledi prvi mednarodni zmago. Leta 2002 Khadzhimurat Gatsalov osvojil svetovni pokal v mestu ZDA Spokane.

Atenski izkorišča

Odločilnega pomena za Osetije športnika je bila zmaga na prvenstvu Rusije v letu 2002. Tako si je zagotovil svojo olimpijsko vozovnico za olimpijske igre v Atenah.

Khadzhimurat Gatsalov je zelo redka v svetu športa kombinacija fizične moči, inteligence in hitrosti. Na svojih prvih olimpijskih igrah mladih športnik, v zadnjem času, v govoru na junior ravni, je bil popolnoma miren, se je izračunal vsako potezo nasprotnike. On ni dal v čustva. Posebej opazen je bil njegov boj v polfinalu. Nasprotoval prihodnje prvak borbe mešanih borilnih po UFC - Daniel Cormier. Ruski freestyle rokoborec pa še ne vem o tem. Osetije samozavestno premagal ameriški borec.

V finalu je deloval proti uzbekistanskega borec Ibragimov. V grenko bitko, naš junak je uspelo zmagati. Prinesel je rusko moštvo zlato medaljo v kategoriji do 96 kg.

Po tem, v svetu rokoborba je uresničila era Khadzhimurat Gatsalova. Že več let je zmagal na svetovnih prvenstvih, leta 2010 4 naslovi nakopičenih.

Miren in vrnitev

Rokoborba - zelo travmatično šport. V letih aktivne kariere borcev raste poškodbe, razne poškodbe, izgubili na hitrosti, ostrino. V Khadzhimurat Gatsalova začeli pojavljati mladih tekmovalcev. Obdobje, ko Osetije športnik ne more zmagati na mednarodni ravni. Ampak on ni obupa. Zmagoslavno vrnitev je potekala v letu 2013, ko Osetije ponovno osvojil svetovno prvenstvo. On je naredil tako, da stopiš ven iz svojega običajnega teža razreda težka.

Leto kasneje Khadzhimurat Gatsalov spet gre za svetovno prvenstvo. Imel je za boj v kategoriji do 120 kg. V Taškentu, da ne bo šel Nenagrađen. H. Gatsalov je bronasto medaljo. Kljub uspešnemu poskusu, leta 2016 športnik vrne v kategoriji običajne teže do 96 kg. Osetije bodo sodelovali v državnem prvenstvu, ki je postala izbira za olimpijske igre v Riu. Tukaj ni imel nič, da nasprotuje ujeli pogum Boltukaevu Anzor, ki je na koncu osvojil jasno zmago.