Šport in fitnesEkstremni športi

Velika nagrada Brazilije: zgodovina, najbolj zanimive dirke in zanimivosti

"Formula 1" - eden od najbolj vznemirljivih in spektakularnih svetovnih prvenstvih. Vsak Grand Prix - to je predstava, kjer se lahko občinstvo videti sij resen boj do zadnjega metra razdalje. To rivalstvo ne samo tekmovalci, ampak tudi ekipe. Velika nagrada Brazilije je ena izmed najbolj obremenjenih v celotnem koledarju. To ni presenetljivo, saj je tradicionalno potekala tukaj zadnji dirki sezone. Včasih je usoda prvenstvo odločalo na tej progi.

"Formula 1" Grand Prix Brazilije: Zgodovina

Prvi avto dirka v Braziliji so se začele že leta 1934, vendar je stopnja je bila uradno dodan v koledarju šele leta 1973. Prizorišče je bil izbran Sao Paulo. Prvi dve leti na dirki osvojil brazilsko Emerson Fittipaldi. Leta 1977 je zaradi pritožb je bilo odločeno, da se premaknete na oder v Riu de Janeiru, ki pa v letu 1979, "Formula 1" Grand Prix Brazilije se je vrnil v Sao Paulu.

V tem obdobju je mesto potekal proces urbanizacije, populacija stalno povečeval. Rasla in se je število revnih, ki živijo v slumih. Kot je znano, "Formula 1" - to je šport za bogate. Tam so v zadnjem delu veliko denarja. To je močno v nasprotju z revščino mnogih ljudi v Braziliji. Zato je leta 1981 Velika nagrada Brazilije se je preselil nazaj v Riu, kjer je bilo bolj bogat. Letos je bila konkurenca precej škandalozno.

Kolesarji Alan Dzhons in Keke Rosberg, ki so končali prvi in drugi, sta bili diskvalificirani zaradi kršitev predpisov. Bil je proglašen za zmagovalca Alain Prost. Ta odličen dirkač imenuje kralj Riu, ker mu je uspelo zmagati na tej progi zmagal še štirikrat. Nelson Piquet tekmovati z njim dvakrat.

Leta 1990 je "Formula 1" Grand Prix Brazilije vrne v Sao Paulo. Štirideseti kariera zmaga in šesta v Braziliji uspelo zmagati Alain Prost. Naslednje leto je zmagal na dirki Ayrton Senna, nato pa leta 1993. Leto kasneje njegova prva zmaga v Braziliji zmagal Michael Schumacher. Mu je uspelo končati na prvem mestu trikrat v svoji karieri.

"Formula 1" Grand Prix Brazilije 2007

To je na ta proga včasih usoda prvenstva. Pred dirko za naslov trije piloti zahteva. Zaključen praviloma sezone brazilska Grand Prix. Kvalifikacije je bila zelo pomembna, saj vsakdo potrebuje ni končala nižje od določenega položaja in pričakujejo, da ne tekmece. Kimi zadovoljen s samo zmago, vendar Hamilton bi lahko potekalo ne manj kot petino, Alonso moral priti vsaj drugi.

Ampak ne za nič, da je nepredvidljiv "Formula 1" Grand Prix Brazilije. Kvalifikacije je sestavljen iz treh sej. Osvojil pole Felipe Massa, Hamilton je bil drugi, Alonso - tretji in Raikkonen je le, da se četrto mesto. Toda na dirki so se razmere spremenile. Massa uspelo ohraniti prvo mesto, in tukaj je Hamilton začel težave. Raikkonen je uspelo priti okoli Alonso. Zdaj prvenstvo odvisna od Felipe Massa. Je zamudil Kimi Raikkonen, ki je sposoben končati prvi in postal svetovni prvak. Bilo je fantastično dirko.

Najbolj dramatičen Grand Prix v zgodovini

Toda pravi drama odvija v enem letu. Igralci so bili isti udeleženci. Samo naslov brazilskega voznika Felipe Massa in Britanec trdil, Lewis Hamilton. So bili sposobni pokazati, zakaj je priljubljena v svetu "Formula 1". Velika nagrada Brazilije kvalifikacije lahko vplivajo na potek dirke, saj je bilo treba zagotoviti za zmago na dirki Felipe in pričakujemo, da bo Hamilton potekala pod petino. Edini način, Massa lahko postane prvak.

Race vikend je sestavljen iz več faz. To se razlikuje od drugih športov, "Formula 1". Velika nagrada Brazilije kvalifikacije za ekipo Lewis Hamilton je bilo zelo pomembno. Odločili so se, da bo stavil na zanesljivosti, da je bil Britanec zagotovo med prvimi petimi. Felipe Massa je bil dom Grand Prix Brazilije. Kvalificirani naj bi bil na koncu najboljši štartni položaj za njega. In tako se je zgodilo. Po začetku, Massa uspelo ohraniti prvo mesto, medtem ko je Hamilton je peti, da je bilo v redu. Ampak za deset krogov pred zaključek šli prhe, kolesarji pereobul vendar Timo Glock in Jarno Trulli.

Kljub temu, da je Hamilton vrnil na stezo za Glock, ki je še vedno na petem mestu, dokler ga ni prehitel mladega nemškega Sebastian Vettel. Bilo je fantastično, saj prehitevalnega naredil Massa prvak. V škatlah "Ferrari", so že začeli z veseljem, vendar po nekaj sekundah opazili, da Glock ne bi mogla obvladati z avtom na mokri stezi, in Lewis še vedno uspelo dokončati peti.

Massu takrat imenovana 30-sekundni prvak. On je zmagal na dirki, ampak so ga izgubili prvenstvo. Verjetno je bil eden od nekaj slovesnost ob podelitvi nagrad, kjer je nihče ne nasmejan, in zmagovalec je celo jokala. Takšna presenečenja včasih predstavlja "Formula 1". Velika nagrada Brazilije kvalifikacije, kjer Massa osvojil pole in zmago na dirki se mu ni osvojil naslova prvaka.

zanimivosti

"Formula 1" Grand Prix Brazilije je potekala na progi "Interlagos". To je za kolesarje zelo težko, saj imajo za premikanje kazalca. Obstaja več možnosti za prehitevanje.

"Formula 1" Grand Prix Brazilije (kvalifikacije in dirka), se lahko prenese s spremenljivimi vremenskimi razmerami. Toplota se lahko nadomesti z močnim naliv. Pri visokih temperaturah v avtomobilih obstaja močna obraba pnevmatik. "Formula 1" Grand Prix Brazilije - posebna dirka, je postal svetovni prvak Alonso in Hamilton, ki pa jih niso nikoli zmagali. To je faza, do konca sezone od leta 2004.

Velika nagrada Brazilije - zgodovinska pot iz neverjetno vzdušje in veliko oboževalcev. Vsaka dirka je pravi show. Nikoli ni dolgčas. Dobra novica za ljubitelje je, da je bila pogodba za brazilski Grand Prix podaljša do leta 2020.

Copyright © 2018 sl.unansea.com. Theme powered by WordPress.